Blog

Takside tablet kavgası

Taksilerde tablet uygulaması, yeni yılda zorunlu hale geliyor. İzmir’deki taksiciler, her araç başına çıkacak 2 bin lira masrafı çok buldu. Taksiciler Odası, “Ucuza takılan işe yaramaz” dedi

İzmir’de taksilere kamera takma zorunluluğu ‘özel hayatın gizliliği’ ilkesi ihlal edildiği gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edilirken, bu kez de yeni yıldan itibaren taksilere tablet takma zorunluluğu getirilecek. Kentte yolcu taşımacılığı yapan 3 bin 500 taksiye tablet takma zorunluluğu uygulamasında tek firmadan cihaz alma dayatması yaptığı iddia edildi. 3 bin 500 Serbest piyasada 425 lira olan tabletler, dayatmada bulunulan firmada ise 2 bin liraya satıldığı belirtilirken, aradaki fiyat farkının neredeyse 5 kat olması taksici esnafını isyan ettirdi. Konu ile ilgili konuşan Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, “Taksi araçlarımıza takılmak istenen tabletlerde araç takip sistemi GPS, taksimetre ve navigasyon var. Bunlar zaten mevcut bütün taksilerde ayrı ayrı bulunuyor. Tek farkı bu üç özellik tabletin içinde tek yerde olacak. Takılmak istenen tabletler Çin malı ve Türkiye’de servis ağı yok. Bu tabletleri taktırmazsak İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışma ruhsatı vermiyor. Bu yüzden 250 taksinin çalışmasına son verildi. Aynı tablet piyasada 425 liraya satılırken neden biz 2 bin lira verelim. 3 bin 500 taksici esnafını düşündüğümüzde ortada 7 milyon liralık bir para dönüyor. Taksilerin bu tablete ihtiyacı zaten yok. Gereksiz yere takılıyor. İzmir 6. İdare Mahkemesi’ne de tabletlerle ilgili yürütmenin durdurulması talebiyle dava açtık. Davamız devam ediyor. Birileri elini taksici esnafının cebinden çeksin. Bu haksızlığa bir an önce son versinler” diye konuştu.

BUNUN ADI SOYGUN
Evli iki çocuk babası 46 yaşındaki Orhan Dursun, “23 yıldır otogarda taksici esnafıyım. Aracıma tablet taktırmadığım için belediye çalışma ruhsatımı iptal etti. Trafik uygulamasında belediye çalışma ruhsatım olmadığı için aracım kapatıldı. Bugüne kadar belediye çalışma ruhsatı sorulmazken, şimdi sormaya başladılar. 6-7 gün aracım çalışamadı. Tablet taktırıp çalışma ruhsatımı aldım ve tekrar trafiğe çıkabildim” dedi. 2 çocuk babası 50 yaşındaki Nevzat Güçlü, “1991 yılından beri taksici esnafıyım. 8 yıl önce 1800 dolar vererek aynı sistemi araçlarımıza kurduk. Tekrardan taksici esnafı soyulmak isteniyor. Gereksiz yere aynı sistemi kurmak istiyorlar. Biz bu soyguna dur demek istiyoruz” dedi. 36 yaşındaki 2 çocuk babası Engin Subaşı, “Tetaş’ın tabletini 425 liraya aracıma taktırdım. Çok memnunum. Bize yapılan ve taksicilerin sırtından para kazanmak isteyenlere sesleniyorum. Bu haksızlığa dur demek istiyorum. Eğer bu soygun devam ederse aracımı yakacağım. 3 kuruş paramızda gözleri var. Ellerini cebimizden çeksinler” diye konuştu. 43 yaşındaki iki çocuk babası Yusuf Şaşal, “18 yıllık esnafım. Celil Anık ve Büyükşehir Belediyesi birlikte hareket ediyor. Artık haksızlığa uğramak istemiyoruz” dedi.

BU SISTEM ÇOK FARKLI
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “İzmir’de mahkeme kararı ile taksilere kamera takılması iptal edildi. İçişleri Bakanlığı kameraların takılması yönünde bir çalışma yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir emniyetinin de içinde bulunduğu komisyon ‘İzmir’e taksi çağırma sistemi getirelim. İzmir’e Uber geliyor. Taksi çağırma sistemine geçelim’ dedi. Kendi işimizi kendimiz yaptık. Bu sistemin benzeri İstanbul’da da var. Tablet sistemi kamerayla sistemiyle bir bütün bir sistem. Taksi çağırma sistemi ile entegre olacak. Taksi çağırma sistemi var içinde. Bizim amacımız bu. Ben Uber ile nasıl mücadele edeceğim. Bu kararı ben vermiyorum. Dışarıda tabletler 425 liraya takılırsa işe yaramaz. Benim taktığım sistem taksi çağırma sistemi. Genelge kapsamında biz taksi çağırma sistemi takıyoruz. Bu kararı ben almadım ki. Allah nasip ederse bu ay içinde taksi çağırma sistemini açıyoruz. Tablet takılması şu an zorunlu değil. Ancak taksici esnafı aracını değiştirirse takmasını zorunlu. Aracını değiştirmezse yeni yıldan itibaren zorunlu olacak. Bizim tek suçumuz bunu paket olarak yaptırmamız” dedi.

KAYNAK : https://www.sabah.com.tr/egeli/2019/10/11/takside-tablet-kavgasi

TABLET TAKSİMETRE; İZMİR TAKSİ ULAŞIM A.Ş. İLE ENTEGRE OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

TETAŞ ANDROiD DİJİTAL TABLET TAKSİMETRE; NAVİGASYON,ARAÇ TAKİP, HASILAT TAKİP, FARKLI ŞİRKETLERİN MOBİL TAKSİ APLİKASYONLARI İLE MÜŞTERİ KABUL EDEN ,TAKSİ DURAKLARI VE TAKSİCİ ODALARI İLE ENTEGRE , TEK BÜTÜNCÜL CİHAZ VE SİSTEM

 0850 840 7 724

TABLET TAKSİMETRE; İZMİR TAKSİ ULAŞIM A.Ş. İLE ENTEGRE OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

İZMİR TAKSİ ULAŞIM A.Ş ; İZMİR TAKSİ SAHİPLERiNE , İZMİR TAKSİ ŞOFÖRLERİNE, İZMİR HALKINA AİT OLACAKTIR.

80 milyonluk kamera vurgunu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, güvenlik kamerası takma zorunluluğu getirilen servis, minibüs ve taksi araçlarına kendi seçtiği firmadan alışveriş yapmaları konusunda dayatma yaptığı öne sürüldü

NİDA ALADAĞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte yolcu taşımacılığı yapan 9 bin 524 servis, minibüs ve taksi aracına güvenlik kamerası takma zorunluluğu uygulamasında kendi seçtiği firmadan kamera alma dayatması yaptığı iddia edildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Trafik ve Denetim Şube Müdürlüğü, 5 bin 600 servis, 2 bin 824 taksi ve bin 100 minibüs aracına güvenlik kamerasını Blink Bilişim adlı firmadan taktırılması için dayatmada bulundu. Serbest piyasada 1.200 TL olan 2 megapiksel araç güvenlik kamerası belediyenin belirlediği firmada 9 bin 500 TL olarak satılıyor. Aradaki fiyat farkının çok fazla olması servis şoförlerini isyan ettirdi.

“GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Serbest piyasada 1.200 TL olan araç güvenlik kamerası, belediyenin belirlediği firmada 9 bin 500 TL’den satılıyor. Kentte yolcu taşıyan tüm araçlar hesaba katıldığında toplamda 11 milyon 428 bin 800 TL’ye takılabilecek güvenlik kameraları, belediyenin seçtiği firmada 90 milyon 478 bin TL’ye mal oluyor. Arada ise yaklaşık 80 milyon TL’lik bir fark oluşuyor. Bu dayatma ile esnafın mağdur edildiğini belirten servis şoförü Hakan Aydın, “80 milyon fark kimin cebine girecek? Büyükşehir bu kararla esnafı mağdur ederek nasıl bir rant sağlıyor? Biz güvenlik kameralarının her araçta olmasını destekliyoruz. Hiç birimiz buna karşı çıkmıyoruz. Fakat bu ranta göz yummayacağız” ifadelerini kullandı.

Bu yıl sonuna kadar belirlenen firmadan kamera taktırmaya mecbur bırakıldıklarını dile getiren servis şoförü Şahin Gökdoğan da, “31 Aralık’a kadar belirledikleri firmadan kamera taktırmazsak ruhsatlarımız iptal edilecek. Zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi Trafik Ve Denetim Şube Müdürlüğü bize aylık ruhsat veriyor. Zaten her ay ruhsatımız yenilenecek mi kaygısını yaşıyoruz. Bir de bu dayatmayla karşı karşıya kaldık” diye konuştu.

Gökdoğan, ” Kameraların standartlara uygunluğu denetlenebilir. Uygun olmayan kamera varsa kabul edilmez. Bunu anlayabiliriz. Fakat neredeyse birebir aynı olan kameraya neden daha fazla para verelim? Belediyeye yakın, esnaf bütçesine uzak firma mahkumiyeti kabul edilemez” dedi.

BOSTANCI: ESNAF SAHİPSİZ DEĞİL

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı da, kimsenin esnafa dayatma yapamayacağını belirterek “Esnaf sahipsiz değil. Gerekli teknik şartları yerine getirdiği sürece, istediği yerden kamerasını alır. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. Tüm esnaf odaları da kabul etmiyor. Esnafımız müsterih olsun” dedi. 

https://www.yeniasir.com.tr

TAKSİCİ ESNAFI CELİL ANIK’I AYAKTA ALKIŞLIYOR VE EKLİYOR: “İŞİMİZ AVANS… GÜCÜMÜZ AVANS…”

Gündem Otuzbeş, 20 Temmuz 2019 tarih ve İZMİR ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI CELİL ANIK’IN 954 BİN 157 LİRALIK “AVANS” KULLANMAKTAN YARGILANDIĞI ORTAYA ÇIKTI!” başlıklı haberinde; İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık’ın oda kasasından çektiği 954 bin 157 “avanslar” yüzünden yargılandığı ortaya çıkaran ve İzmir’de ilk yazan gazete olmuştu…

Gündem Otuzbeş, bu defa Celil Anık’ı yargıya taşıyan o Bilirkişi Raporuna ulaştı… Bilirkişiler, oda başkanı Anık’ın 2012 ve 2017 yılları arasında 226 defa oda kasasından “avans” çektiğini tespit edip, yargılanması yönünde rapor hazırlamışlar!

Oda başkanı Anık’ın çektiği avanslar yüzünden yargılandığını ortaya çıkaran haberimiz, taksici esnafının yanısıra hukuk çevrelerinde de geniş bir yankı buldu! Hukuk çevreleri, suça teşkil edecek derecede yıllara dağılarak cereyan eden avans çekme olayı ile avans rakamının büyüklüğünden dolayı, oda başkanı Celil Anık’ın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gerektiğini savundular.

Öte yandan İzmir taksici esnafının da ana gündem maddesi olan avanslar beraberinde ilginç bir slogan da getirdi! 

Alsancak duraklarından bir taksici esnafı avans olayı için şöyle konuştu: “Başkanımız Celil Anık, bundan böyle durağımıza ziyarete geldiğinde ‘İşimiz avans, gücümüz avans’ sloganıyla karşılayacağız.” 

BİLİRKİŞİLERİN ORTAYA ÇIKARDIĞI, TAKSİCİ ESNAFININ AYAKTA ALKIŞLADIĞI İŞTE O CELİL ANIK AVANS ÇİZELGESİ:

Not: Bilirkişilerin hazırladığı raporda yer alan çizelgede; 226 sayısına ulaşılmıştır. Bu sayı, daha fazla ya da eksik çıkabilir.   

Celil BAŞKAN , YALAN MESAJLARA DEVAM EDİYOR. GERÇEKLERİ ESNAFTAN SAKLIYOR. ZORLA TAKTIĞIN KAMERA ÜCRETLERİNİ İADE ET..

Celil BAŞKAN
YALAN MESAJLARA DEVAM EDİYOR GERÇEKLERİ ESNAFTAN SAKLIYOR ZORLA TAKTIĞIN KAMERA ÜCRETLERİNİ İADE ET..
TEMYÎZ YOK 10 GÜN SONRA BÖLGE MAHKEMESİ ONAYLAYINCA TAKSİ DE KAMERA İŞİ ANAYASA DEĞİŞMEDEN TAKILAMAZZZ…
BİZ NE DEDİYSEK YAPTIK AKTARMA ÜCRETİNE ÜCRETSİZ
NAVİGASYONLU-ARAÇTAKİPLİ TABLET TAKSİMETREMİZİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYORUZ ..


İZMİR TAKSI ULAŞIM LTD.

İZMİR TAKSİ ESNAFINA HAYIRLI OLSUN

İzmir Taksici Esnafımızın Dikkatine..!

Bugüne kadar ne söylediysek haklı çıktık mahkeme kararı açıkladı ve haklı olduğumuz tescillendi.
Herzaman sözümüzün arkasındayız…
Bundan sonrada sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz
Saygılarımızla
TETAŞ ELEKTRONİK

İzmir Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala esnafın büyük bir yükten kurtulduğunu söyledi.‘TEK BİR FİRMAYA YÖNLENDİRİYORDU’

İzmir’de taksilerde kamera zorunluluğu kalktı

İzmir’de taksilere kamera takma zorunluluğu ‘özel hayatın gizliliği’ ilkesi ihlal edildiği gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edildi. Daha önce Muğla’da da mahkeme benzer bir karar alırken İstanbul’da taksilerde kamera sistemi bulunuyor.

İzmir’de taksiler için getirilen, yıl sonuna kadar kamera sistemi takma zorunluluğu, yapılan itirazların ardından İzmir 2. İdare Mahkemesi’nde çıkan karar ile iptal edildi. Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, esnafın büyük bir yükten kurtulduğunu söyledi.

Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İçişleri Bakanlığı’nın başta terör olayları olmak üzere suç ve suçlularla mücadele için yayımladığı genelge kapsamında getirdiği, taksilere kamera takma zorunluluğunun, İzmir’deki uygulanmasının, İzmir 2. İdare Mahkemesi’nde alınan kararla ortadan kaldırıldığını açıkladı.

‘TEK BİR FİRMAYA YÖNLENDİRİYORDU’

İzmir’de, genelgeye eklenen bazı maddelerle esnafın tek bir firmaya yönlendirildiğini öne süren Pala, “Taksi Sahipleri Derneği olarak taksilere kamera takılmasına dair İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararının özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesi ile İzmir 2. İdare Mahkemesi’nde açtığımız davamız kabul edilmiştir. Taksilere kamera takılması kararı iptal olmuştur. Dernek olarak taksici esnafımızın can güvenliği için İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayımlamış olduğu genelgede yer alan iç ve dış kamera takılma zorunluluğuna asla karşı değiliz.

Ancak İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık’ın genelgede belirtilen kamera sisteminin yanına tablet adı altında taksi çağırma sistemini zorunlu gibi lanse edip esnafı belediye ruhsatı alamazsınız gibi bahanelerele bu sistemi büyük rakamlara taktırmaya mahkum etmesine karşı çıktık” dedi. Türkiye’de 100 binden fazla taksi bulunduğunu ifade eden Pala, her birinin ortalama 3 çalışanı olduğu düşünüldüğünde 500 binden fazla insanın bu işten para kazandığını söyleyerek şöyle konuştu:

‘DAHA ÖNCE TAKTIRANLAR ÇIKARMAK ZORUNDA’

“Bazı taksi çalışanları kamera sisteminden memnundu. Parayla ilgili anlaşmazlıkları ortadan kaldırdığını ve can güvenliğini sağladığını düşünüyordu. Biz de dernek olarak başından beri ‘kamera takılmasın’ demedik, ranta karşı durduk. Şimdi kararın ardından daha önce taktıranlar da çıkarmak zorunda. Oda bu esnaflarımızın paralarını iade etmeli. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü genelge yayımladıktan sonra süreç denetlenmedi. İzmir’de taksilere ön, iç ve arka kamerayla birlikte kayıt sistemi takılacaktı. Ama buna tablet bilgisayar eklenerek fiyat artırıldı. Tek firmaya yönlendirmek için ‘en az 3 bin tane bu kameralardan takması gerekir’ diye özel şart koydular. Bu durum esnafımıza yük getirmişti. Sistemin bedeli 6 bin 500 lira idi. İdare Mahkemesi’nin aldığı kararla esnafımız bu yükten kurtuldu.”

İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararın temyizi için İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurulabilecek.

İstanbul Barosu taksilere kamera konmasının iptali için başvuruda bulunmuştu.

DHA

İzmir’de taksilere kamera zorunluluğuna mahkemeden iptalin gerekçeli kararı açıklandı.

İzmir’de yaşayan bir taksici, taşıma hizmeti veren araçlara iç ve dış kamera takılmasının zorunluluk haline getirilmesine ilişkin Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararının, “taksilerin bireysel taşıma hizmeti verdiği, toplu taşıma aracı olmadığı, araç içine kamera takılmasının özel hayatlara müdahale anlamına geleceği” gerekçeleriyle iptali için İzmir Büyükşehir Belediyesine dava açtı.

Başvuruyu inceleyen İzmir 2. İdare Mahkemesi, davacının itirazını haklı buldu ve İzmir UKOME kararının iptaline karar verdi.

Mahkeme kararının gerekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Taksi araçlarına konulacak ses ve görüntü kaydı alan kamera sistemlerinin taşıma hizmeti veren ve alan kişilerin özel hayatlarına müdahale içerdiği, bu müdahale suç ve terör olaylarını engellemek ve takip edip araştırmak için olsa da bu müdahale ancak Anayasanın 13. maddesindeki şartları sağlayacak bir kanun hükmü ile yapılabilir. UKOME’nin asayişin ve adli olayların araştırılması için toplu taşıma sistemini dizayn etmek gibi bir yükümlüğü ve yetkisi bulunmamaktadır.

Bakanlık yazısı ile amaç ne olursa olsun böyle bir yetki yaratılmasının mümkün olmadığı sonucuna varıldığından, mevcut durumda davalı idarenin yetkilendirilmediği bir konuda temel anayasal hakkı ihlal edecek şekilde düzenleme yapmasına ilişkin işlemde hukuka ve mevzuata uygunluk bulunmamaktadır.”

İZMİR ŞOFÖRLER ODASINA SOĞUK DUŞ! MAHKEME TAKSİLERE KAMERA TAKMA ZORUNLULUĞU GETİREN UKOME KARARINI İPTAL ETTİ…

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına, İzmir 2. İdare Mahkemesi’nden şok bir karar çıktı!

Yaklaşık bir yıldır tartışmalara neden olan kamera konusuna deyim yerindeyse İzmir 2. İdare Mahkmesi son noktayı koydu ve taksilere kamera takılma zorunluluğu getiren UKOME kararını iptal etti!

Mahkemenin verdiği kararda;

Taşıma hizmeti veren araçlara iç ve dış kamera takılmasını zorunluluk haline getiren 8 Ağustos 2018 tarihli ve 2018/649 sayılı UKOME kararını, taksilerin toplu ulaşım aracı olmadığını, bireysel ulaşım aracı olduğunu ve özel hayata müdahale anlamı taşıyacağını gerekçe göstererek, UKOME kararını iptal etti.

Mahkemin verdiği bu karar Şoförler Odası cephesinde soğuk duş etkisi yarattığı belirtilirken; karara göre Şoförler Odasının da İzmir’de çalışan yaklaşık 3 bin 500 taksiye satmayı planladığı kameralarında suya düştüğü bildirildi!

Bu kararın neticesinde; İzmir Şoförler Odası taksilere satacağı kameradan elde edeceği gelirden de olmuş oldu!  

KAYNAK : https://www.gundemotuzbes.com/izmir-soforler-odasina-soguk-dus-mahkeme-taksilere-kamera-takma-zorunlulugu-getiren-ukome-kararini-iptal-etti/71689/

TETAŞ ELEKTRONİK ARAÇ  KAMERA VE MNVR KAYIT SİSTEMLERİ 24-36 AY TAKSİTLER İLE KAMPANYAMIZ TURKCELL İŞ ORTAKLIĞI İLE BAŞLAMIŞTIR.

TETAŞ ELEKTRONİK ARAÇ  KAMERA VE MNVR KAYIT SİSTEMLERİ 24-36 AY TAKSİTLER İLE KAMPANYAMIZ TURKCELL İŞ ORTAKLIĞI İLE BAŞLAMIŞTIR.

 

Araç İçi Kamera Kampanyası

İşletmenizin toplu ulaşım yapan araçları var, yolcularınızın ve aracınızın güvenliğinden emin olmak istiyorsunuz. Araç İçi Kamera Kamera Kampanyası sizi hem ilk yatırım maliyetinden kurtarıyor hem de NVR çözümü ile mevzuata uymanızı sağlıyor. Turkcell’in üstün şebeke gücü ve konusunda uzman iş ortaklarıyla, şimdi 24 ve 36 aylık taksit seçenekleriyle sizlerle.

Araç İçi Kamera Kampanyası’nda iş ortaklarımızın sunduğu Araç İçi Kamera ve NVR çözümünden faydalanabilirsiniz. Söz konusu cihazlar M2M Ürün Tarifesi Araç İçi Kamera Paketi ile birlikte kullanılabilmektedir. İş ortaklarımızdan bir tanesini seçerek katılabileceğiniz kampanyamız sadece kurumsal müşterilerimizin faturalı M2M hatları için kullanılabilmektedir. Tüm vergilerin dâhil olduğu 24 ve 36 aylık vade seçeneklerinin ücretlendirme detaylarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. İlgili ücretlerin yalnızca yurt içi kullanımlar için geçerli olduğunu hatırlatırız.

Araç İçi Kamera
M2M Ürün Tarifesi
Araç İçi Kamera Paket Bedeli
KDV ve ÖİV dahil (TL/ay)
24 Ay Vadeli
Cihaz Taksiti Bedeli
KDV (%18) Dahil (TL/ay)
36 Ay Vadeli
Cihaz Taksiti Bedeli
KDV (%18) Dahil (TL/ay)
YETKİLİ KİŞİ
Taksi 7x2455
340,01268,82MERVE TOSUN
0549 784 61 83
merve.tosun@taxi724.com.tr

Sn Celil Anık’a Sesleniyoruz

TETAŞ ELEKTRONİK
Sn Celil Anık’a Sesleniyoruz; Şirketimiz Türkiye ve Dünyada Yaklaşık 40 Yıldır Elektronik Cihaz Üretim Satış ve Servis Hizmeti Yapmaktadır. Bu Hizmete Ayakçı Değil,Üretici Denilir. Esnafa,Uygun Fiyatla Ürün Sağlamaya Çalışan Firmalara, Engel Olmaya Çalışan Kişiye Tekelci Denir.
Tetaş Servis Yetkisi Odanın Elinden Alındığı Halde,Tetaş Markası Adı Altında Esnaftan Para Toplayana Fırsatçı Denir. İzmir Odası ve Başkanlığının İtibarını Zedeleyen Kişinin,Esnaftan Özür Dilemesini ve de Kendisini Sağlıklı Düşünmeye Davet Ediyoruz


Tetaş Elektronik İzmir Yetkili Tek Bayimiz:İZMİR TAKSİ ULAŞIM LTD.
İletişim : 08508407724

TAXI 7×24 Dijital Platform (TDP) Sistem Sözleşmesi

Sözleşme Tarihi: Sözleşme No:

İşbu sözleşme;

TAKSİ YEDİ YİRMİDÖRT Tek. Hiz. A.Ş ile………………………………………adresinde mukim hizmet alıcı…………………………………………..arasında düzenlenmiştir.

1.KAPSAM İşbu sözleşme gereği ürün alıcı üretici firmaya ait Taksi Dijital Platformunu kullanmasına ilişkin genel hüküm ve kuralları tayin eder. İşbu sözleşme kapsamında sözleşmeyi imzalayan kişi araç sahibi veya sürücü olsa dahi plaka sahibi taraf olarak kabul edilecektir.

2.TARAFLARIN SORUMLULUKLARI

a) Ürünü, ürün alıcının aracına takma ve çalışır halde tutmak ile yükümlüdür.

b) Ürün garanti kapsamında olup üreticinin garanti koşulları uygulanacaktır.

c) Sözleşme süresi içerisinde üründe arıza olması durumunda üretici firma tarafından değiştirilecek veya tamir edilecektir. Bu işlemin yapılabilmesi için taksinin üretici servis noktasına getirilmesi gerekmektedir. Ürünün değişimi veya onarımı konusunda karar verilmesi üretici firma inisiyatifinde olacaktır.

d) Ürün alıcı ürünün kullanıcı hatası nedeniyle kırılması, kaybolması, çalınması gibi garanti kapsamı dışında kalan durumlarda donanım bedelinin kampanyalardan hariç tutulan kısmını ödemekle yükümlüdür.

e) İşbu sözleşme süresince sistemin entegre olduğu banka veya diğer kurumların hizmetlerindeki aksamalardan kaynaklanacak kesintiler, internet ve iletişim ağlarındaki sorunlar, sürücünün yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sistemin çalışmasına engel olacak durumlardan üretici firma sorumlu değildir.

f) Taksi Dijital Platformunun çalışabilmesi için sisteme her sürücü adına hesap tanımlanması, ödeme sistemi kartına bağlanması gereklidir. Ürün alıcı sistemin takılacağı takside çalışacak sürücülerin gerekli banka veya ödeme sistemi işlemlerini yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Ürün alıcı bu madde kapsamında yaptığı ödeme sistemi sözleşmesinin sona ermesi, hesabın kapatılması, kartların çalışmaz hale gelmesi durumunda sistemi kullanamayacaktır.

4. ÜCRETLENDİRME

a) Ürün alıcı sadece yıllık- 240 Tl TGYS ( Araç Takip ) üyelik ücreti ödeyecektir. Başka ücret Alınmayacaktır

b) Ürün alıcı ürün bedeli (TABLET TAKSİMETRE) ÜCRET ÖDEMEYECEKTİR. Üretici firmanın kendisine önereceği çeşitli kampanyalara üye olması koşulu ile üretici firma reklam veren iş ortakları ( TURKCELL vb.) dan bu bedeli tahsil etmenin gayretinde olacaktır . Üretici firma kampanya koşullarını her zaman tek taraflı olarak değiştirme, yeni kampanyalar belirleme ve var olan kampanyaları sonlandırma hakkına sahiptir.

c) Ürün alıcı Tablet Taksimetre sistemi kullanmaktan vazgeçmesi veya sistemin çalışır halde tutulmaması durumunda üretici firma servis noktalarına geri teslim etmekle yükümlüdür. Ürün teslimi gerçekleşmemesi durumunda belirtilen sistem kurulum bedelini üretici firmaya ödemeyi kabul taahhüt eder. Aksi taktirde üretici firma hizmet vermeyi durdurma hakkına sahiptir.

5. GENEL ŞARTLAR

a) Ürün alıcı üretici firma sistemi üzerinden yönlendirilen müşterilere en iyi kalitede hizmet sunmayı, yürürlükteki yasalar ve ahlak kurallarına uygun davranmasını sağlamakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda ilgili sürücü üretici firma sisteminde kara listeye alınabilir ve bu sistemi kullanması engellenebilir. Aksi halde ürün alıcı sistemin kara listesine giren sürücülerin hesaplarının kapatılması nedeniyle hak talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder.

b) İşbu sözleşme kapsamında ürün alıcı katılacağı kampanyalarda dahil olmak üzere kişisel verilerinin işlenmesine izin vermektedir.

c) Ürün alıcı ve üretici firma arasında meydana gelecek uyuşmazlıklarda üretici firma tarafından tutulan kayıtların esas sayılacağını kabul ve beyan eder.

d) Taksi dijital platform aracılığı ile yapılan Taxi 7×24 mobil uygulamasından gelecek Müşteri çağrılarından kredi kartı ile yapılan ödemelerde kazançları ilgili banka veya ödeme kurumunun sistemi üzerinden toplanarak sürücünün ödeme kartına bağlı hesabına aktarılacaktır. Bu aktarım tamamen ilgili banka veya ödeme kurumunun gerçekleştirdiği ve üretici firmanın müdahale edemeyeceği işlem olduğunu kabul eder.

e) Üretici firma bu aktarım açısından sadece ilgili banka ile gerekli anlaşmaları yapmakla yükümlüdür. Ödeme sisteminin kullanımına ilişkin tüm koşullar ilgili banka veya ödeme kurumu ile sürücü arasında yapılacak olan sözleşmede belirlenecektir. Üretici firma bu sözleşmede taraf olmayacak ve bu işlem konusunda herhangi bir yükümlülük almayacaktır. Sürücü bu bağlamda banka veya ödeme kurumunun hiçbir işlem veya eyleminden üretici firmayı sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.

SONUÇ

Münhasıran ifa yeri İstanbul olan işbu sözleşmenin eklerinin ve ayrılmaz parçalarının uygulanmasından ve yorumlanmasından ve sözleşme şartlarının yerine getirilmemesinden doğan uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Söz konusu uyuşmazlıklara Türk Hukuku uygulanır. Sözleşmede yapılacak her türlü değişiklik ve ilave her iki taraf arasında imzalanacak yazılı şekil şartına bağlıdır. Sözleşme ürün alıcı tarafından imzalandığı tarihte yürürlüğe girer. Ürün alıcıya gönderilecek tüm tebligatlar üretici firmaya bildirilen adrese yapılacak olup adres değişikliği yazılı olarak bildirilmediği sürece yukarıda ki adrese gönderilen tüm tebligatlar geçerli sayılacaktır.

İşbu sözleşme, taraflarca .. /.. /…. tarihinde iki asıl nüsha olarak düzenlenmiştir.

Üretici/Satıcı Ürün Alıcı

Esnafa yalana devam eden İzmir Şoförler Odası Başkanını ve yönetimini şiddetle kınıyoruz…

Celil Başkan İzmir Büyükşehir Belediyesinde sanki ihale yapılmış bitmiş gibi konuşup yalan söyleyerek Esnafı kandırma .

Artık dürüst ol ESNAFIN SIRTINDAN DÜŞ ARTIK..Belediyemizin teknik şartları yıl sonuna kadar her Firmaya açıktır ..
sadece senin Dayattığın 3000 araç takma şartı İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜZERİNDEN HAKSIZ REKABET YARATMA TEK FİRMADAN VAZGEÇ REKABET ESNAFA UCUZ VE KALİTE KAZANDIRIR
ESNAFA SAHİP ÇIK

-İstanbul’da Belediyenin ücretsiz dağıttığı 4000 adet kameralar sadece bir ÇÎN’den gelen tek firmada mevcuttur.


İstanbul’da Belediyenin ücretsiz dağıttığı kameraların ESNAFINA 6500 TL sen satışına izin veren Başkan olma !!!


VAZGEÇ YALAN AÇIKLAMALARINDAN ESNAFLA ARAMIZDAN ÇEKİL
Esnaf yarı fiyatına kamera alsın..


1- Zorla Taktırdığın Tablette esnaftan kesilecek taksi çağırma komisyonunu yüzdesini çık esnafa cesaretin varsa açıkla ESNAFTAN YÜZDE KAÇ KOMİSYON kesilecek ???
YÜZÜN VARSA DÜRÜST BAŞKANSAN KOMİSYON YÜZDESİNİ AÇIKLA..


2- İzmir Taksi Ulaşım LTD. tabletleri bedava veriyor içinde Taksimetre-Taksi çağırma sistemi navigasyon -araçtakip sistemi – panik butonları olan YERLİ MİLLİ TEK ÜRÜN OLUP
Üstelik Ücretsizdir
Ağustos ayında Belediye izinli Kameralarımız komple sistem 2950 TL’dir

İZMİR TAKSİ ULAŞIM LTD.

Ticari taksilerde kamera polemiği! Tekelleşme mi var?

İzmir’de, taksiler için getirilen, yıl sonuna kadar kamera sistemi takma zorunluluğunun 6 bin 500 liraya mal olduğunu belirten Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, genelgeye eklenen bazı maddelerle esnafın tek bir firmaya yönlendirildiğini öne sürdü. Pala’nın iddiaları ile ilgili İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık’tan da karşı açıklama geldi.

Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İçişleri Bakanlığı’nın başta terör olayları olmak üzere suç ve suçlularla mücadele için yayımladığı genelge kapsamında getirdiği, taksilere kamera takma zorunluluğunun İzmir’deki esnafı zor durumda bıraktığını söyledi. Pala, İzmir’de taksi esnafının kamera takılması için tek bir firmaya yönlendirildiğini öne sürdü. Yıl sonuna kadar İzmir ve ilçelerinde yolcu taşıyan tüm taksilerin kamera sistemi takması gerektiğini ifade eden Pala, “İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü yaşanan bazı olayların ardından bunu taksicilere zorunlu hale getirdi. Taksilere ön, iç ve arka kamerayla birlikte kayıt sistemi takılacak. Ama buna tablet bilgisayar eklenerek fiyat arttı. Tek firmaya yönlendirmek için ‘en az 3 bin tane bu kameralardan takması gerekir’ diye özel şart koymuşlar. Halbuki Bakanlığın genelgesinde böyle bir şart yok. Tablet takma şartı da yok. Bu esnafımıza yük getirdi. Esnafımız doğru düzgün para kazanamazken 6 bin 500 lira bedelle bu sistemin takılması isteniyor” dedi.

“BÜYÜK BİR RANT VAR!”

Kararın iptali için idere mahkemesine dava açtıklarını bildiren Mustafa Pala, daha önce Muğla’da Bodrum Şoförler Odası’nın açtığı davanın ardından özel hayatın gizliliğine aykırı bulunduğu gerekçesiyle düzenlemenin iptal edildiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Muğla’da mahkeme kamera sistemi kararını iptal etti. Ama İzmir’de bu sistemi taktırmayan araçlara yıl sonundan sonra cezai müeyyideler uygulanacak ve taktırmayanlar kapatılacak. Esnaf artık bıktı. Çünkü dayatma yapılıyor. İzmir’de 4 bin taksi var. Büyük bir rant var. Gelin bu yanlıştan dönün. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) çıkardığınız kararı değiştirin. Bu sistemi çok daha uygun fiyata, yani düşük maliyete araçlara takabilecek firmalar var. Esnaf kamu hizmeti yapıyor. Bu sıcakta vatandaşa hizmet veriyor. Karşılığı bu olmamalı.”

‘ESNAFIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ’

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık ise bu uygulamayla ilgili olarak 8 ay önce ihale yapıldığını söyleyerek iddialara şöyle yanıt verdi:

“Bu işin içinde Valilik, Emniyet, Belediye var. Şartlara uyanlar gitmiş şartname alıp ihaleye girmiş. Şimdi ihalesi bitmiş, karşı çıktıklarını söylüyorlar. Biz oda olarak bu konuda yetkiliyiz. Esnafa doğru bildiğimizi söylüyoruz. Esnafın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bu sistemde onların tablet dediği taksi çağırma sistemi var. Eğer teknolojiye ayak uydurup bu yeniliklerin içine girmezsek, kaybederiz. İşin ticaretini yapan ve araç alım satımı yapanların amacı farklı. Biz esnafın geleceğini düşünmek zorundayız. 8 ay önce yapıldı bu ihale. O zaman kimse çıkıp birşey demedi. Böyle hassas bir konuda yoldan geçene ihale veremezsiniz. Bu işin mutlaka bir maliyeti olacaktır. Bedelsiz hiçbir mal olmaz. Esnaf da bunu biliyor zaten.”

TETAŞ-TAXI7x24 BASIN AÇIKLAMASI :İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odasının TETAŞ TAKSİMETRE Servisliği iptal olmuştur .

Değerli Taksi Esnafımız İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odasının TETAŞ TAKSİMETRE servisliği ithal taksimetre satıp sözleşmeye aykırı davrandığından iptal olmuştur.

Sizlere daha kaliteli ve ucuz hizmet vermek için Bundan sonra TETAŞ TAKSİMETRE İZMİR'de TEK Yetkili Servisimiz; İzmir Taksi Ulaşım LTD. ŞTİ.'dir.!

.

 

Adres: Çalıkuşu Mah. Halide Edip Adıvar Cd. No:140B Karabaglar-İzmir

 

Tel: 0539 336 6099 - 0539 336 6088

Çağrı Merkezi: 0850 840 7724

AÇILIŞIMIZA ÖZEL

3-8 Temmuz 2019 tarihleri arasında SIZ DEGERLI ESNAFIMIZA hizmetlerimiz (Aktarma,Yazı,Tablet Taksimetre,Mühür) ÜCRETSİZDİR. (1TL)

Esnafımıza Helali Hoş Olsun. Sizlerin Buyuk destegi ile İzmir Büyüksehir Belediyesine izin başvurusunu yapacağımız Yarı Fiyatına verilecek Kameralarımızı, Servisimizde görebilirsiniz

TETAŞ ELEKTRONİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN İNCEKARA

Turkcell ve TETAŞ Elektronik Taxi 7×24’ü duyurdu “Türkiye’de dijital yolculuk dönemini başlatıyoruz”

Dijital taksi “Taxi 7×24” ile yollara çıkıyor

Dünyada ilk defa taksimetreyi içine alarak, mobil uygulamaları tablete uyarlayan Taxi 7×24 platformu, Turkcell’in güçlü 4.5G altyapısı ve uygulamalarını da kullanarak hem şoförler hem de müşterilere dijital yolculuğun keyfini yaşatacak. Platform sayesinde, Turkcell altyapısı ve uygulamalarıyla dijital hale gelecek taksiler, mobil Taxi 7×24 uygulamasının yanı sıra ilk defa BiP üzerinden çağrılabilecek.  Paycell ödeme alt yapısıyla da yolcular kredi kartı ile güvenli ödeme yapabilecek. Yeni nesil taksi yönetim platformu Taxi 7×24 kullanan araçlarıniçinde şoförler ve yolcular için iki ayrı tablet bulunacak. Şoförler tablet üzerinden taksi çağrılarını görebilecek. Haritadan en iyi rotayı seçerek, taksimetrelerini takip edebilecek. Yolcular ise Turkcell’in dijital uygulamaları fizy, Dergilik, TV+ ile trafik derdini unutacak. Ayrıca yolcular sisteme entegre edilen alışveriş hizmetleri, haber ve eğlence içerikleriyle yolculuğun tadını çıkaracak. Böylece yolculuk sırasında Turkcell 4.5G ile tabletten internette gezinmenin keyfini yaşayacak.

İSTANBUL – Hayatın her alanında yaşanan dijitalleşme, Turkcell’in güçlü 4.5G altyapısını ve dijital uygulamalarını kullanan Taxi 7×24 platformuyla taksilere de geliyor. TETAŞ Elektronik’in yeni nesil taksi platformu Taxi 7×24, mobil iletişim, içerik ve ödeme altyapısı için Turkcell ile işbirliğine giderek taksileri dijital hale getiriyor.  Dijital taksi, Taxi 7×24 ile taksiciler ve müşteriler daha güvenli ve konforlu yolculuk yapabilecek. Tek merkezden kontrol edilebilecek taksilerin hangi dakika nerede oldukları görülebilirken, dijital hale gelen taksimetreler de yine aynı merkezden sıra beklemeden kolayca uzaktan güncellenebilecek. Sistem için her taksinin içine biri yolcu kullanımında olmak üzere iki adet tablet yerleştirilecek. Bu tabletler sayesinde şoförler, taksi çağrılarını kolayca alabilecek, gidecekleri yeri navigasyon üzerinden rahatlıkla bulabilecek. Müşteriler ise tablet üzerinden internete girecek, kendilerine sunulan içeriklerle keyifli yolculuğun tadını çıkaracak.

Taksini BiP’le çağır Paycell ile öde

Tamamen yerli olan 7×24 platformunda taksi çağırma ve ödeme sistemleri de yerli olacak. Sisteme entegre hale getirilen BiP uygulaması ile yolcular kendisine en yakın taksiyi tek dokunuşla çağıracak ve dakikalarca taksi beklemek zorunda kalmayacak. Yerli ödeme sistemi Paycell sayesinde de yolcular isterse taksi ücretini Turkcell hattı üzerinden ödeyebilecek ve bunu ay sonunda gelen faturasında görecek. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılacak ödemelerde de Paycell altyapısı kullanılacak. Müşteri alışverişini de yolculuk sırasında yapabilecek, mağazadaki herhangi bir ürünü Paycell altyapısı sayesinde zaman kaybetmeden tabletten satın alabilecek.

“Türkiye’de dijital yolculuk dönemini başlatıyoruz”

Taxi 7×24 projesi ile ilgili işbirliğinin anlatıldığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, platformun Türkiye’de bir ilk olduğunu ve yolculuklarda dijital dönemi başlattığını söyledi. Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın ilk dijital operatörü olarak bu alanda edindiğimiz tecrübelerimizi hemen her sektörle paylaşmaya ve ülkemize değer katmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu işbirliğiyle şimdi de taksileri dijital hale getiriyoruz. Taxi 7×24’ün dijital taksilerine binecek yolcular da platformda bulunan Turkcell uygulamalarını kullanarak eşsiz bir dijital yolculuğu deneyimleyebilecek. Bu anlaşmanın aynı zamanda müşterilerimizin bir gününde yer alan 1440 dakikada dijital servislerimizle daha fazla yer alma hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

“Trafiği unutturacak uygulamalar”

Turkcell’in güçlü mobil altyapısı sayesinde dijital hale gelen taksilerle vatandaşın daha konforlu yolculuk yapacağının da altını çizen Erkan şunları söyledi: “Türkiye’nin dijitalleşmesi yolunda bu proje ile bir adım daha attık. Bu sayede insanlar hak ettiği hizmeti alabilecek. Platformda yer alan tabletlerde yakın zamanda yer alacak dünyanın en büyük müzik platformlarından olan fizy‘deki şarkılarla yolcular trafiği unutacak. Yine TV+ ile akşam kaçırdıkları dizileri, filmleri ya da canlı olarak maçları izleyebilecekler. Dergilik uygulamasına girerek yüzlerce dergi ve gazete içerisinden dilediklerini okuyabilecekler. Bu sayede yolcular trafiği unutacak. Taxi 7×24 ile geldiğimiz bu noktada ülkemize bir dijital hizmet daha sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turkcell’in dijitalleşme yolundaki katkıları her alanda devam edecek. Bu vesileyle TETAŞ Elektronik’e bir kez daha teşekkür ederim.”

“Taksi sektörü, dünyada dijital dönüşüm ihtiyacının en yoğun olduğu sektörlerin başında geliyor”

Taxi 7×24 projesi ile ilgili işbirliğinin anlatıldığı toplantıda konuşan Tetaş Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin İncekara ise şunları söyledi:

“Dünyada dijital dönüşüm ihtiyacının en yoğun olduğu sektörlerin başında taksi sektörü geliyor. Bu ihtiyaca cevap verilmediği için bu alanda arayışlar ve yeni oyuncular ortaya çıkıyor. Taxi 7×24 geleneksel sarı taksi sektörünü, Türkiye ve dünyada, dijital çağın gereksinimlerine ve müşterinin değişen beklentilerine cevap verecek şekilde geliştirilerek, Tetaş’ın 25 yıllık global tecrübesi ile tasarlandı. Proje sektörde dünyada bir ilke liderlik edecek en ileri teknolojilerle hayata geçirildi. Taxi 7×24 platformu, tüm dünyada ölçü ve tartı kanunları ile regüle edilen, mühürlü bir kapalı kutu çözümün, açık bir platform olan Android tablete aynı regüaltif şartları karşılayacak şekilde taşınması ile başladı.  Ardından, vizyonu ve yetenekleri ile hem taksi müşterisine hem de taksi şoförüne yepyeni imkanlar sunabilen akıllı bir dağıtım ağı olma yolunda benzersiz nitelikler kazandırıldı.

“Taxi 7×24 ile yolculuk hem şoför hem de müşteri için değerli ve keyifli hale gelecek”

Konuşmasını sürdüren İncekara, “Taxi 7×24 ile modern toplumsal hayatın vazgeçilmez unsuru olan güvenli, konforlu ve her an erişilebilir taksi hizmeti mümkün olacak.   Bu platform sayesinde, taksi şoförlerinin yan gelirleri artacak, iyi hizmet Taxi 7×24 tarafından ödüllendirilecek.  Taksi müşterisi ise aradığı kolay erişim, kaliteli hizmetin yanı sıra, yolculuğu süresince kendi tercihlerine göre belirleyeceği çok zengin bir multimedya içeriklerinden faydalanabilecek.  Takside geçen zaman, hem yolcu hem şoför için değerli ve keyifli hale gelecek.  Başarılı tüm teknolojik dönüşümlerin özünde, kullanıcı tecrübesini birinci önceliğe alan ve diğer her şeyi bunun etrafında kurgulayan yapıları görüyoruz.  İşte Taxi7x24 de çok zor bir iş olan hem müşteri hem de şoförün önceliklerini çok iyi adresleyen bir yapı ile sürdürdüğü testlerin neticesinde yıllardır devam eden sorunlara yepyeni bir çözüm olacağını ispat etti. Bu projede işbirliği yaptığımız, dijital altyapısı ve çözümlerinden faydalandığımız Turkcell’e teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Taksiciye ek kazanç geliyor

Uygulama ile taksicilere daha fazla para kazanmanın yolu da açılıyor. Tablet içinde yer alacak reklam uygulamaları yolcular tarafından izlendikçe taksici daha çok kazanacak.  Taksiciler bu uygulama sayesinde yakın bir zamanda Turkcell Akademi üzerinden gerekli tüm eğitimleri de alabilecek. Yabancı dil, ilk yardım, şehir bilgisi gibi konularda alınacak eğitimlerle taksiciler daha donanımlı ve daha bilgili şekilde hizmet verecek. Uygulama kurumsal şirketlere kolaylık sağlıyor. Taxi 7×24’e Turkcell masrafım uygulanmasının eklenmesiyle birlikte, çalışanlar Taxi 7×24 üzerinden araç talebinde bulunup, yolculuklarını tamamladıklarında ödemeyi şirketleri gerçekleştirecek. Müşteri, ödeme ve fiş alma gibi zorluklarla uğraşmayacak.

Turkcell’den taksicilere özel tarife

Turkcell altyapısı ve uygulamalarıyla sunulan Türkiye’nin yerli taksi çağırma platformu Taxi 7×24’ün en önemli kullanıcıları olan şoförlere özel tarife de sunulacak rahatça haberleşebilecek. 4 GB ve 6 GB iki paket olarak sunulan tarifede 1000 dakika ve 100 SMS’in yanı sıra BiP, fizy, TV+, lifebox ve Dergilik dijital uygulamaları da yer alacak. Bu uygulamalar için de toplamda 16 GB’lık ek internet paketi tanımlanacak. Böylece ilk tarifeye seçenlerin paketlerinde toplam 20 GB internet yer alacak. İkinci tarifede ise bu rakam 22 GB’a çıkacak.

Tarifede yer alan taksiciler, BiP sayesinde bas konuş yerine akıllı telefonları üzerinden rahatça haberleşebilecek. fizy ile sınırsız müziğin tadını çıkaracak taksiciler, Dergilik uygulamasıyla boş zamanlarında 586 yayın arasında yer alan günlük gazetelerini diledikleri dergileri okuyabilecek. Taksiciler kendilerine özel tarifede, 150’den fazla kanalın yer aldığı TV+ ile diledikleri zaman haber kanallarını takip edebilecek. Ayrıca çektikleri fotoğraf ve videolarını lifebox’ta saklayabilecek.

Yılda 6.5 milyar dakikamızı takside geçiriyoruz

Türkiye’deki taksi pazarındaki rakamlar da oldukça dikkati çekiyor. Ülkemizde 18 bini İstanbul’da olmak üzere toplam 60 bini aşkın taksi bulunuyor. Bu taksilerle taşınan yolcu sayısı ise yılda yaklaşık 437 milyon. Bu yolcuların takside geçirdikleri süre ise 6.5 milyar dakika. Taksilerin yıllık cirosu 5 milyar TL. Taksi plakalarının piyasa değeri ise 30 milyar TL.

https://medya.turkcell.com.tr/bulletins/dijital-taksi-taxi-7×24-ile-yollara-cikiyor/

İZMİR TAKSİ BASIN AÇIKLAMASI

İzmir Şoförler Oda Başkanımızın UKOME’yi Kullanarak,Taksi Esnafına Yapmış Olduğu Baskıyı Kaldırması Halinde,31.12.19’dan Sonra Uzatılması Muhtemel Olan;Kamera,Tablet ve NVR Sistemini % 50 Fiyatına Vermeye Hazırız.

08508407724

İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında, Taksiler dahil tüm ticari araçlara hangi firmanın kamera takacağını belirleme yetkisi Oda Başkanlığımızda veya UKOME de bulunmamaktadır. Yanlış yönlendirmeleri dikkate almamanızı rica ederiz. Üyelerimiz Bakanlığın Genelgesine Odamızın web sitesinden ulaşabilirler…

Celil ANIK

İzmir Şof.Oto.Esnaf Odası Başkanı B315

5.madde Taksiler başlığında NVR VE KAMERA SİSTEMLERİ İÇIN YETKİLİ İZMİR ŞOFÖRLER ODASI İKEN ESNAFA ATTIĞI YETKİ BENDE DEĞİL MESAJLARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

ESNAFIMIZA DUYURULUR

İZMİR TAKSİ ESNAFINI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

DİKKAT !!! İzmirli Taksicileri bekleyen Tehlikeli karar; İzmir Şoförler Odası Başkanı ÇİN MALI STREAMAX taksimetreleri ve kameraları ile anlaştı

Google Androide yasak koyarsa ÇİN MALI ürünleriniz çalıştırılamaz

Streamax Android kullanan ÇİN MALI’dır.

Trump ve Google’ın Huawei kararları Samsung ve Nokia’nın hisselerini yükseltti

Sesli Makale:Huawei Cephesi’nden dersler